SIFE PolandA head for business. A heart for the World
Uniwersytet Francuski w Egipcie zwycięzcą SIFE World Cup 2009 w Berlinie

W wydarzeniu SIFE World Cup 2009 w Berlinie wzięło udział ponad 2000 osób. Wśród nich znaleźli się studenci, opiekunowie naukowi, przedstawiciele licznych firm oraz pozostali goście.

Polskę reprezentowała drużyna z Uniwersytetu Gdańskiego. (zdjęcie powyżej)

Konkurs rozpoczął się w poniedziałek 5 października. W pierwszej rundzie drużyny zostały podzielone na osiem lig, po pięć zespołów. Drużyna SIFE Uniwesytet Gdański rywalizowała w grupie z zespołami z Japonii, Kenii, Meksyku i Francji.

Studenci przedstawiali wyniki swojej całorocznej pracy w formie multimedialnych prezentacji. Opowiadali o organizacji projektów SIFE oraz o ich rezultatach. Wiele drużyn przedstawiło również informacje na temat swoich uczelni i regionów. Wystąpienia były oceniane przez wybraną grupę sędziów. Niestety, pomimo imponującej prezentacji, polski zespół nie awansował do kolejnego etapu.

Do rundy półfinałowej zakwalifikowały się po dwie najlepsze drużyny z każdej ligi, które przystąpiły do rywalizacji następnego dnia. Do ścisłego finału awansowały już tylko cztery najlepsze drużyny – reprezentanci Egiptu, Indii, Kanady oraz Niemiec.

Wyniki ostatniej rundy były następujące:

Miejsce 1. Egipt – French University in Egypt

Miejsce 2. Indie - Alpha Arts and Science College

Miejsce 3. Kanada - Memorial University of Newfoundland

Miejsce 4. Niemcy - University of Mannheim

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji zespołów finałowych.

Więcej informacji na stronie www.sife.org

Państwa uczestniczące w SIFE World Cup 2009 w Berlinie:

Albania, Australia, Azerbejdżan, Brazylia, Kanada, Chiny, Egipt, Francja, Niemcy, Ghana, Gwatemala, Indie, Japonia, Kazachstan, Kenia, Korea, Kirgistan, Malezja, Meksyk, Maroko, Holandia, Nowa Zelandia, Nigeria, Filipiny, Polska, Puerto Rico, Rosja, Senegal, Singapur, Republika Południowej Afryki, Suazi, Szwecja, Tajikistan, Tajlandia, Tunezja, Ukraina, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Wietnam, Zimbabwe

 

Copyright 2009 BIGRAM. Wszystkie prawa zastrzeżone. CMS Starla Admin