SIFE PolandA head for business. A heart for the World
HSBC Photo Contest rostrzygnięty!

Konkurs na najlepsze zdjęcie związane z realizacją projektu dotyczącego tematu zarządzanie finansami został zorganizowany w ramach programu przyznawania grantów Banku HSBC. W inicjatywie wzięło udział ponad 40 drużyn SIFE z 18 państw.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna reprezentująca uczelnię HR College of Commerce and Economics w Indiach. Drużyna realizuje projekt pod nazwą „Chirag”, co w języku hindi oznacza „światło”. Założeniem programu jest przekazanie rodzinom wiedzy z zakresu zarządzania finansami w gospodarstwie domowym. 

Drużyna uważa, że ograniczeniem dla edukacji i rozwoju ekonomicznego w Indiach jest brak elektryczności. „Światło” symbolizuje wiedzę i umiejętności, które zespół przekazuje w ramach swojego projektu.

HSBC Photo contest

Miejsce drugie przypadło drużynie z Uniwersytetu w Nowej Anglii (Australia). Zespół prowadzi szkolenia dla dzieci z jednej z lokalnych szkół, dotyczące finansów i bankowości.

HSBC Photo contest

Trzeci wyróżniony zespół reprezentuje Uniwersytet w Hanoi (Wietnam). Drużyna organizuje cykl szkoleń dla menedżerów, jak również niepełnosprawnych osób pracujących. Program dotyczy m. in. księgowości, marketingu, jak również podstaw bankowości.

HSBC photo contest

Copyright 2009 BIGRAM. Wszystkie prawa zastrzeżone. CMS Starla Admin