SIFE PolandA head for business. A heart for the World
SIFE w Polsce / Zespoły
Zespoły w SIFE Poland

Obecnie istnieje w Polsce osiem aktywnych drużyn, które wzięły udział w programie w roku akademickim 2008/2009.

Każda uczelnia wyższa może w dowolnym momencie w trakcie roku akademickiego powołać zespół studencki SIFE. Wystarczy grupa aktywnych i odważnych studentów, którzy swoim działaniem chcą wpłynać pozytywnie na otoczenie biznesowe!

Zainteresowanych przyłączeniem się do SIFE zapraszamy do kontaktu z aktywnymi drużynami. Jeśli Twojej uczelni nie ma na poniższej liście skontaktuj się z nami, aby powołać nowy zespół SIFE. Przeczytaj więcej o zasadzie udziału zespołów studenckich w SIFE.

AKTYWNE zespoły SIFE

Politechnika Łódzka
Ordinary work in an extraordinary way.
/public/zespoly/SIFE-Politechnika-Lodzka-small.jpg Zespół powstał w 2003 roku. Projekty dotyczą m. in. doradztwa rolniczego oraz przekazywania wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. Drużyna odniosła wiele sukcesów w Ogólnopolskim Konkursie SIFE - wicemistrzostwo (2005), wyróżnienie za projekt najlepiej wyrażający inicjatywę jego autorów (2004, 2006) oraz za projekt najlepiej wyrażający ideę SIFE (2008). Opiekunem naukowym zespołu jest dr inż. Marek Sekieta.
Projekty | Kontakt | www.sife.p.lodz.pl

Politechnika Poznańska

/public/zespoly/SIFE-Politechnika-Poznanska-small.jpg Drużyna istnieje od 2001 roku. Projekty dotyczą m. in. budowania marki firmy, czy też tworzenia biznesplanu. W 2009 roku drużyna otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie SIFE za projekt "One level lower". Opiekunami naukowymi zespołu są dr inż. Arkadiusz Borowiec oraz dr inż. Grzegorz Dahlke.
Projekty | Kontakt | www.sife.put.poznan.pl

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

/public/zespoly/SIFE-Wroclaw-Uniwersity-of-Economics-small.jpg Drużyna SIFE Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu powstała w 2003 roku. Zespół dwukrotnie zajął drugie miejsce na finale krajowym. Do tej pory działania zespołu były skierowane m.in. do samotnych matek, dzieci i kierowników z wrocławskich świetlic środowiskowych, niepełnosprawnych studentów, lokalnych przedsiębiorców. Opiekunem naukowym drużyny jest dr Jakub Drzewiecki.
Projekty | Kontakt

Uniwersytet Gdański
We learn to act, we act to learn!
/public/zespoly/SIFE-Uniwersytet-Gdanski.jpg Drużyna powstała w 2001 roku na Wydziale Zarządzania UG. Zespół zrealizował ok. 40 projektów. Obecne projekty są adresowane m. in. do więźniów i właścicieli sklepów. Członkowie zespołu uważają za swój największy sukces dokonania beneficjentów projektów SIFE. Ponadto, drużyna ma na swoim koncie wybitne osiągnięcia w Ogólnopolskich Konkursach SIFE - kilkukrotne mistrzostwa Polski oraz uczestnictwo w finałach światowych SIFE World Cup. Opiekunem naukowym zespołu jest dr Piotr Wróbel.
Projekty | Kontakt | www.knstrateg.pl

Uniwersytet Łódzki
SIFE - tu granicą są tylko Twoje pomysły.
/public/zespoly/SIFE-Uniwersytet-Lodzki-small.jpg Zespół istnieje od 2006 roku. W roku 2009 drużyna otrzymała nagrodę za projekt najlepiej obrazujący przedsiębiorczość jego autorów podczas finałow krajowych SIFE Poland. Przykładowy projekt zespołu SIFE UŁ nosi nazwę "Pozbądź się elektro-śmieci!". Program ma na celu przekazanie zasad postępowania ze zużytym sprzętem elektronicznym. Opiekunem naukowym drużyny jest dr Rafał Wolski.
Projekty | Kontakt | www.sifeul.skninwestor.com

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

/public/zespoly/SIFE-Uniwersytet-Przyrodniczy-Poznan-small.jpg Drużyna istnieje od 2005 roku. Misją zespołu jest krzewienie przedsiębiorczości wśród lokalnych społeczności poprzez realizację projektów, które są adresowane m. in. do rolników, jak również do osób, które chcą stworzyć własny biznes. W 2008 roku drużyna otrzymała w Ogólnopolskim Konkursie SIFE nagrodę za projekt najlepiej odzwierciedlający ideę SIFE. Opiekunem naukowym zespołu jest dr Wawrzyniec Czubak.
Projekty | Kontakt | www.up.poznan.pl/knea

Uniwersytet Warszawski
Zmieniamy świat!
/public/zespoly/SIFE-Uniwersytet-Warszawski-small.jpg
Drużyna powstała w 2006 roku. Zespół zrealizował ok. 20 projektów, które dotyczyły m. in. nauczania przedsiębiorczości, działalności na rynku muzycznym i sportowym, czy też edukacji rolników. Największe osiągnięcia drużyny w Ogólnopolskim Konkursie SIFE to wicemistrzostwo (2009) oraz III miejsce (2008). Opiekunem naukowym zespołu jest dr Piotr Sokół.
Projekty | Kontakt | www.sife.uw.edu.pl

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Zespół powstał w 2005 roku. Sztandarowe projekty to Akademia Inwestycji oraz Akademia Zarządzania. W projektach uczestniczą zarówno studenci, jak i praktycy biznesu. Opiekunem naukowym drużyny jest Pani Anna Talaga - Dyrektor Biura Karier w Wyższej Szkole Bankowej.
Projekty | Kontakt

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
/public/zespoly/WSZiBwPoznaniu-small.jpg Zespół został reaktywowany na początku marca 2010 roku. Mamy zamiar realizować projekty adresowane przede wszystkim do osób kończących edukację, aby wzbudzić w nich demona przedsiębiorczości, cele jakie przed sobą stawiamy nie ograniczają się tylko do edukacji, ale również do sprawienia, że na czyjejś twarzy pojawi się uśmiech. Drużyny SIFE z WSZIB zapisały się w kartach historii z bardzo dobrej strony, ich działania skutkowały świetnymi rezultatami, nie chcemy im dorównać, chcemy być lepsi. Opiekunem naukowym drużyny jest mgr Maria Skibniewska.

Mamy nadzieję, że grono polskich uczestników programu SIFE w tym roku akademickim znacznie się poszerzy. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, którzy chcieliby zdobyć wyjątkowe doświadczenie w międzynarodowym projekcie, rozwinąć swoją wiedzę i umiejętności biznesowe, a także przeżyć niezapomnianą przygodę. 

SIFE World Cup 2009 - Berlin
Copyright 2009 BIGRAM. Wszystkie prawa zastrzeżone. CMS Starla Admin